Antika Mermer
Akrilik kopolimer esaslı, antik mermer dokusu oluşturan yüksek kaliteli iç ve dış cephe dekoratif kaplama malzemesidir.
Mala ile uygulanır, özel aparatları ile desen verilir.Suyu geçirmemesine karşın teneffüs etme özelliğine sahiptir, duvardaki nemin dışarı atılmasını sağlar .Yüzeylere çok iyi yapışır, çatlama ve dökülme yapmaz.
UYGULAMA ALANI
Binaların iç ve dış cephelerinde sıva, biriket, gazbeton, brütbeton ve benzeri yüzeylerde ,MDF üzerinde antik mermer doku oluşturmak ve ayrıca zemin hatalarını kapatmak bozuk sıvalı yüzeye desen vermek için amacıyla da kullanılır.
UYGULAMA ŞEKLİ
Son kat uygulanmadan önce eski yüzeydeki her tür kir, yağ,toz ve pullanmış kısımlar uzaklaştırılmalı, çatlaklar COSMOS ELASTIC PUTTY ile tamir edilmelidir.Yeni sıvalı yüzeylerin boyanacak duruma gelene kadar kuruması beklenmelidir.Yüzey hazırlığı tamamlanmış yüzeye COSMOS PRİMER DOLGULU GRENLİ ASTAR uygulandıktan sonra üzerine COSMOS ANTİK MERMER en az 2 kat uygulanır.COSMOS ANTİK MERMER kullanıma hazırdır. Mala ile uygulanır ve özel aparat ile desen verilir.
KURUMA SÜRESİ
23 ± 2°C sıcaklıkta 2-3 saatte kurur, 24 saatte sertleşir
BOYANABİLEN ALAN
Yüzeye bağlı olarak iki katta yaklaşık 0.090-0.150 lt/m² alan boyar.
DİKKAT ve GÜVENLİK UYARILARI
Depolama ömrü açılmamış ambalajlarda +5°C sıcaklık üzerinde depolama şartlarında en az bir yıldır. Donmaktan koruyunuz, +5°Csıcaklık üzerinde uygulama yapılır. Direkt güneş ışığından koruyunuz. Taşıma esnasında en fazla üç sıra üst üste yüklenir. (R22) Yutulduğunda sağlığa zararlıdır. (S2) Çocukların ulaşabileceği yerlerden uzak tutunuz. (S7) Sıkı kapatılmış kapta koruyunuz. (S24/S25) Göz ve deri temasından sakınınız