ELASTIC PUTTY
Akrilik esaslı, esnek macun.
COSMOS ELASTIC PUTTY binaların iç ve dış cephelerinde kullanabilen, oluşmuş ve oluşacak çatlakları kapatabilen, doldurma gücü yüksek elastik macundur .
UYGULAMA ALANI
Binaların iç ve dış yüzeylerine, Alçıpan, OSB sistemleri, Aquapanel, Fibrobeton gibi malzemeler arasına ve/veya yüzeylerine, binalarda oluşmuş çatlakların arasına uygulanabilir. COSMOS ELASTIK PUTTY uygulandıktan sonra hareketli sistemlerin hareketini durdurarak zaman içerisinde çatlamalarını önler.
UYGULAMA ŞEKLİ
Uygulanacak yüzeyden her türlü kir,yağ,toz, pullanmış kısımlar ve gevşemiş yüzeyler uzaklaştırılmalıdır. Uygulama yapılacak ortamda rüzgar veya hava akımı olmamalıdır.Uygulama yapmadan önce macun iyice karıştırılmalı ve başka macun ya da kimyasal ilave edilmemelidir. COSMOS ELASTIC PUTTY spatula ile uygulanır. Gerekiyorsa iki veya daha fazla kat en az 6 saat beklenerek uygulanabilir.Üzerine COSMOS EXTERIOR FLEX PRIMER ASTAR 1 kat uygulanır. En az 6 saat beklendikten sonra son kat olarak COSMOS EXTERIOR FLEX, COSMOS EXTERIOR İPEK FLEX veya diğer COSMOS BOYA ürünleri uygulanır.
BOYANABİLEN ALAN
Yapılacak uygulamanın kalınlığına bağlı olarak 1 kg COSMOS ELASTIC PUTTY ile 5-10 m2 alan tek kat olarak macunlanır.
DİKKAT ve GÜVENLİK UYARILARI
Depolama ömrü açılmamış ambalajlarda +5°C sıcaklık üzerinde depolama şartlarında en az bir yıldır. Donmaktan koruyunuz. +5°C sıcaklık üzerinde uygulama yapılır. Direkt güneş ışığından koruyunuz. Taşıma esnasında en fazla üç sıra üst üste yüklenir. (R22) Yutulduğunda sağlığa zararlıdır. (S2) Çocukların ulaşabileceği yerlerden uzak tutun. (S7) Sıkı kapatılmış kapta koruyunuz. (S24/S25)Göz ve deri temasından sakınınız.