EXTERIOR İPEK FLEX
Akrilik emülsiyon esaslı,yüksek performanslı elastik ipekmat iç ve dış cephe boyasıdır.
Çatlakları birleştirir, soğuğa dayanıklıdır ve sıvı suya dayanımı çok yüksektir.İpek mat görünümlü ve elastiktir. 1,5 - 2,0 mm kadar oluşmuş ve oluşacak çatlakları kapama gücüne sahiptir.
UYGULAMA ALANI
Binaların iç ve dış cephelerinde, ısı izolasyon sistemlerinin üst sıva kaplamalarında, sıva çatlaklarını kapatmak amacıyla ve yüksek binalarda kullanılır.
UYGULAMA ŞEKLİ
Boya uygulanmadan önce eski yüzeylerdeki her türlü kir, yağ, toz ve pullanmış kısımlar uzaklaştırılmalı, çok derin çatlaklar COSMOS ELASTIC PUTTY EXTRA ile tamir edilmelidir.Eski boyalı ve yeni boyanacak yüzeyler COSMOS EXTERIOR FLEX PRIMER ile astarlanmalıdır.COSMOS EXTERIOR İPEK FLEX uygulamaya hazır malzemedir.Özellikle 3 mm partikül boyutundan yüksek partikül boyutunda malzeme ile kaplanmış yüzeylerde azami % 3 su ile inceltmek gerekir. Yüksek düzeyli çatlak kapatmak için asgari 0.230 lt/m2 boya tüketilmelidir. İkinci kat asgari 24 saat kurumadan sonra azami % 1.5 oranında su ile inceltilerek rulo veya fırça ile uygulanır.
KURUMA SÜRESİ
24 saat sonra ikinci kat uygulamasına geçilmelidir.
BOYANABİLEN ALAN
İki katta 0,100-0.300 lt ile 1 m² alan boyanır.
DİKKAT ve GÜVENLİK UYARILARI
Depolama ömrü açılmamış ambalajlarda +5°C sıcaklık üzerinde depolama şartlarında en az bir yıldır. Donmaktan koruyunuz. +5°C sıcaklık üzerinde uygulama yapılır. Direkt güneş ışığından koruyunuz. Taşıma esnasında en fazla üç sıra üst üste yüklenir. (R22) Yutulduğunda sağlığa zararlıdır. (S2) Çocukların ulaşabileceği yerlerden uzak tutun. (S7) Sıkı kapatılmış kapta koruyunuz. (S24/S25)Göz ve deri temasından sakınınız.