EXTERIORSİL FLEX
Silikon esaslı,yüksek performanslı elastik mat dış cephe boyasıdır.
Çatlakları birleştirir, soğuğa dayanıklıdır, su buharı ve karbondioksit geçirgenliği ve sıvı suya dayanımı yüksektir. Su itici, mat görünümlü elastik yapı son kat boyasıdır.
UYGULAMA ALANI
Binaların dış cephelerinde, ısı izolasyon sistemlerinin üst sıva kaplamalarının tadilat işlemlerinde, sıva altı çatlakları kapatıcı kaplamalarında kullanılır.Yüksek binalarda, asit buharının yoğun olduğu sanayii alanlarında, deniz, göl ve nehir kenarı gibi tuzlu su buharının yoğun olduğu alanlardaki binalarda güvenle kullanılır.
UYGULAMA ŞEKLİ
Boya uygulanmadan önce eski yüzeylerdeki her türlü kir, yağ, toz ve pullanmış kısımlar uzaklaştırılmalı, çok derin çatlaklar COSMOS ELASTIC PUTTY EKSTRA ile tamir edilmelidir.Eski boyalı ve yeni boyanacak yüzeyler COSMOS EXTERIORSIL FLEX PRIMER ile astarlanmalıdır.COSMOS EXTERIORSIL FLEX uygulamaya hazır malzemedir. Özellikle yaklaşık 3 mm. partikül boyutundan yüksek partikül boyutunda malzeme ile kaplanmış yüzeylerde azami % 3 su ile inceltmek gerekir. Yüksek düzeyli çatlak kapatmak için asgari 0.230 lt/m2 boya tüketilmelidir. İkinci kat asgari 24 saat kurumadan sonra azami % 1.5 oranında su ile inceltilerek rulo veya fırça ile uygulanır.
KURUMA SÜRESİ
24 saat sonra ikinci kat uygulamasına geçilmelidir.
BOYANABİLEN ALAN
İki katta 0,130-0.300 Lt ile 1 m² alan boyanır.
DİKKAT ve GÜVENLİK UYARILARI
Depolama ömrü açılmamış ambalajlarda +5°C sıcaklık üzerinde depolama şartlarında en az bir yıldır. Donmaktan koruyunuz. +5°C sıcaklık üzerinde uygulama yapılır. Direkt güneş ışığından koruyunuz. Taşıma esnasında en fazla üç sıra üst üste yüklenir. (R22) Yutulduğunda sağlığa zararlıdır. (S2) Çocukların ulaşabileceği yerlerden uzak tutun. (S7) Sıkı kapatılmış kapta koruyunuz. (S24/S25)Göz ve deri temasından sakınınız.