EXTERIORSIL FLEX GRENLİ
Silikon esaslı,yüksek performanslı elastik mat grenli dış cephe boyasıdır.
Çatlakları birleştirir, soğuğa dayanıklıdır, su buharı ve karbondioksit geçirgenliği ve sıvı suya dayanımı yüksektir. Su itici, mat görünümlü elastik yapı son kat boyasıdır.Grenli olmasından ötürü yüzey hatalarını örtme özelliğine sahiptir.
UYGULAMA ALANI
Binaların dış cephelerinde, ısı izolasyon sistemlerinin üst sıva kaplamalarının tadilat işlemlerinde, sıva altı çatlakları kapatıcı kaplamalarında kullanılır.Yüksek binalarda, asit buharının yoğun olduğu sanayii alanlarında, deniz, göl ve nehir kenarı gibi tuzlu su buharının yoğun olduğu alanlardaki binalarda güvenle kullanılır.
UYGULAMA ŞEKLİ
Boya uygulanmadan önce eski yüzeylerdeki her türlü kir, yağ, toz ve pullanmış kısımlar uzaklaştırılmalı, çok derin çatlaklar COSMOS ELASTIC PUTTY EKSTRA ile tamir edilmelidir.Eski boyalı ve yeni boyanacak yüzeyler COSMOS EXTERIORSIL FLEX PRIMER ile astarlanmalıdır.COSMOS EXTERIORSIL FLEX GRENLİ uygulamaya hazır malzemedir. Özellikle yaklaşık 3 mm. partikül boyutundan yüksek partikül boyutunda malzeme ile kaplanmış yüzeylerde azami % 3 su ile inceltmek gerekir. Yüksek düzeyli çatlak kapatmak veya yüzey hatalarını örtmek için asgari 0.500 kg/m2 boya tüketilmelidir. İkinci kat asgari 24 saat kurumadan sonra azami % 1.5 oranında su ile inceltilerek rulo veya fırça ile uygulanır.İsteğe bağlı olarak uzun tüylü rulo veya delikli rulo ile desen verilebilir.
KURUMA SÜRESİ
23 ± 2°C sıcaklıkta ½ - 1 saatte kurur, 24 saatte sertleşir.
BOYANABİLEN ALAN
Yüzeye bağlı olarak iki katta yaklaşık 0.090-0.150 lt/m² alan boyar.
DİKKAT ve GÜVENLİK UYARILARI
Depolama ömrü açılmamış ambalajlarda +5°C sıcaklık üzerinde depolama şartlarında en az bir yıldır. Donmaktan koruyunuz. +5°C sıcaklık üzerinde uygulama yapılır. Direkt güneş ışığından koruyunuz. Taşıma esnasında en fazla üç sıra üst üste yüklenir. (R22) Yutulduğunda sağlığa zararlıdır. (S2) Çocukların ulaşabileceği yerlerden uzak tutun. (S7) Sıkı kapatılmış kapta koruyunuz. (S24/S25)Göz ve deri temasından sakınınız.