İNTERİOR
Akrilik kopolimer esaslı, mat iç cephe boyasıdır.
Her türlü yüzeye çok iyi yapışır, çok iyi kapatma gücüne sahip yüksek kalitelidir.Tam silinebilir, teneffüs etme özelliği ile duvardaki nemin dışarı atılmasını sağlar.
UYGULAMA ALANI
Binaların iç kısımlarındaki her türlü sıva, briket, gazbeton, brütbeton ve benzeri yüzeylerde kullanılır.COSMOS INTERIOR dış cephelerde de güvenle kullanılır.
UYGULAMA ŞEKLİ
Eski yüzeylerdeki kir , yağ, toz, ve pullanmış kısımlar uzaklaştırılmalı, çatlaklar tamir edilmelidir.İlk kez boyanacak yüzeyler ve çok kirli eski boyalı yüzeyler COSMOS PRIMER DOLGULU veya COSMOS INTERIOR PRIMER CLEAR astar ile astarlanmalıdır.Astar uygulamasından en az 2 saat sonra fırça ,rulo veya pistole ile 2 kat olarak tatbik edilir.Temiz su ile %5-10 oranında inceltilebilir.
KURUMA SÜRESİ
23 ± 2°C sıcaklıkta ½ - 1 saatte kurur, 24 saatte sertleşir.
BOYANABİLEN ALAN
Yüzeye bağlı olarak iki katta yaklaşık 0.090-0.150 lt/m² alan boyar.
DİKKAT ve GÜVENLİK UYARILARI
Depolama ömrü açılmamış ambalajlarda +5°C sıcaklık üzerinde depolama şartlarında en az bir yıldır. Donmaktan koruyunuz. +5°C sıcaklık üzerinde uygulama yapılır. Direkt güneş ışığından koruyunuz. Taşıma esnasında en fazla üç sıra üst üste yüklenir. (R22) Yutulduğunda sağlığa zararlıdır. (S2) Çocukların ulaşabileceği yerlerden uzak tutun. (S7) Sıkı kapatılmış kapta koruyunuz. (S24/S25)Göz ve deri temasından sakınınız.