İPEKSİL ANTİKÜF
Mikroorganizma oluşumunu engelleyen, antibakteriyel, çevre ve insan sağlığına zarar vermeyen kimyasallar ile modifiye edilmiş, akrilik kopolimer esaslı,silikon katkılı ipekmat iç ve dış cephe boyasıdır.
Mikroorganizma oluşumunu ve bakteri tutunmasını önler.Her türlü yüzeye çok iyi yapışır. Yüksek kapatma gücü, silinebilme ve teneffüs etme özelliğine sahiptir.Teneffüs etme özelliği ile duvardaki nemin dışarı atılmasını sağlar.
UYGULAMA ALANI
Yemekhane,banyo, mutfak, gibi çok nemli ortamlarda ve ameliyathane,çocuk odaları, sağlık kuruluşları,yemek endüstrileri gibi insan sağlığı üzerinde etkisi olan yerlerin iç yüzeylerinde mikroorganizma (fungi veya bakteri) oluşma tehlikesi olan veya oluşmuş iç yüzeylerin boyanmasında güvenle kullanılır.Binaların iç ve dış kısımlarındaki her türlü yüzeylerde kullanılır.
UYGULAMA ŞEKLİ
Eski yüzeylerdeki kir, yağ, toz ve pullanmış kısımlar uzaklaştırılmalı ,çatlaklar tamir edilmelidir. İpek dokunun iyi şekilde oluşturulabilmesi için yüzeyin düzgün olarak hazırlanması gerekir. Çok kirli eski boyalı ve bakteri oluşmuş yüzeyler mekanik temizleme yapıldıktan sonra,yüzey COSMOS ANTİKÜF SOLÜSYON ile yıkanır.Yüzey tamamen kuruduktan sonra COSMOS ANTİKÜF PRIMER DOLGULU ile astarlanır. Astar uygulamasından en az 2 saat sonra fırça , rulo veya pistole ile 2 kat olarak tatbik edilir.Temiz su ile %5-10 oranında inceltilir .
KURUMA SÜRESİ
23 ± 2°C sıcaklıkta 1-2 saatte kurur, 24 saatte sertleşir.
BOYANABİLEN ALAN
Yüzeye bağlı olarak iki katta yaklaşık 0.080-0.150 lt/m² alan boyar.
DİKKAT ve GÜVENLİK UYARILARI
Depolama ömrü açılmamış ambalajlarda +5°C sıcaklık üzerinde depolama şartlarında en az bir yıldır. Donmaktan koruyunuz. +5°C sıcaklık üzerinde uygulama yapılır. Direkt güneş ışığından koruyunuz. Taşıma esnasında en fazla üç sıra üst üste yüklenir. (R22) Yutulduğunda sağlığa zararlıdır. (S2) Çocukların ulaşabileceği yerlerden uzak tutun. (S7) Sıkı kapatılmış kapta koruyunuz. (S24/S25)Göz ve deri temasından sakınınız.