İpeksil Mat
Silikon katkılı akrilik kopolimer esaslı, ipekmat cephe boyasıdır.
Çok iyi yapışma ve su buharı geçirgenliğine sahiptir. Kokusuzdur. Silinebilme özelliğine sahiptir, darbe ve çizilmelere karşı dayanıklıdır.
UYGULAMA ALANI
Binaların iç/dış cephelerinde saten alçı,macun ve astarlama gibi alt zemin hazırlığı yapılmış yüzeylerde sıva, briket, gaz beton, brütbeton ve benzeri yüzeylerde son kat boya olarak güvenle kullanılır.
UYGULAMA ŞEKLİ
İpekmat dokunun en iyi şekilde oluşturulabilmesi için yüzeyin saten macun ile çok düzgün hazırlanması ve COSMOS PRIMERSIL DOLGULU veya COSMOS EXTERIORSİL PRIMER CLEAR astar ile astarlanması gerekir. Astarlama işleminden en az 2 saat sonra fırça, rulo veya pistole ile 2 kat uygulanır.Daha önceden boyanmış yüzeylerde ise yüzeydeki yağ,kir,toz ve pullanmış kısımlar uzaklaştırılmalı, çatlaklar tamir edilmelidir. Önceki boya solvent esaslı ise yüzey yağ,kir ve tozdan arındırılır,üzerine COSMOS PRIMER GEÇİŞ ASTAR uygulandıktan en az 24 saat Sonra fırça, rulo veya pistole ile 2 kat olarak tatbik edilir. Temiz su ile % 5-10 oranında inceltilebilir.
KURUMA SÜRESİ
23 ± 2°C sıcaklıkta 1-2 saatte kurur, 24 saatte sertleşir.
BOYANABİLEN ALAN
Yüzeye bağlı olarak 2 katta yaklaşık 0.080-0.150 lt/m² boyar.
DİKKAT ve GÜVENLİK UYARILARI
Depolama ömrü açılmamış ambalajlarda +5°C sıcaklık üzerinde depolama şartlarında en az bir yıldır. Donmaktan koruyunuz. +5°C sıcaklık üzerinde uygulama yapılır. Direkt güneş ışığından koruyunuz. Taşıma esnasında en fazla üç sıra üst üste yüklenir. (R22) Yutulduğunda sağlığa zararlıdır. (S2) Çocukların ulaşabileceği yerlerden uzak tutun. (S7) Sıkı kapatılmış kapta koruyunuz. (S24/S25)Göz ve deri temasından sakınınız.