Mat Pearly
Akrilik kopolimer esaslı, mat ışıltı dokusu oluşturan yüksek kaliteli iç ve dış cephe dekoratif kaplama malzemesidir.
Mala ile uygulanır,özel aparatları ile desen verilir. Suyu geçirmemesine karşın teneffüs etme özelliğine sahiptir, duvardaki nemin dışarı atılmasını sağlar. Yüzeylere çok iyi yapışır, çatlama ve dökülme yapmaz.
UYGULAMA ALANI
Binaların iç ve dış cephelerinde sıva, biriket, gazbeton, brütbeton MDF ve benzeri yüzeylerde mat ışıltı dokusu oluşturmak amacıyla kullanılır.
UYGULAMA ŞEKLİ
Son kat uygulaması yapılmadan önce eski yüzeydeki her tür kir, yağ, toz ve pullanmış kısımlar uzaklaştırılmalı, çatlaklar COSMOS ELASTIC PUTTY ile tamir edilmelidir.Yeni sıvalı yüzeylerin boyanacak duruma gelene kadar kuruması beklenmelidir.Yüzeye COSMOS PRIMER DOLGULU GRENLİ ASTAR uygulandıktan sonra COSMOS PEARLY MAT 2 kat uygulanır ve istenilen desen verilir. COSMOS PEARLY MAT kullanıma hazırdır. Mala ile uygulanır ve istenilen desen tam kuruma gerçekleşmeden mala yüzeyde basınç yapmadan gezdirilerek verilir. Dış cephede kullanılacak ise üzerine COSMOS PROTECT sürülmesi tavsiye edilir.
KURUMA SÜRESİ
23 ± 2°C sıcaklıkta 2-3 saatte kurur, 24 saatte sertleşir.
BOYANABİLEN ALAN
Yüzeye bağlı olarak iki katta yaklaşık 0.090-0.150 lt/m² alan boyar.
DİKKAT ve GÜVENLİK UYARILARI
Depolama ömrü açılmamış ambalajlarda +5°C sıcaklık üzerinde depolama şartlarında en az bir yıldır. Donmaktan koruyunuz. +5°C sıcaklık üzerinde uygulama yapılır. Direkt güneş ışığından koruyunuz. Taşıma esnasında en fazla üç sıra üst üste yüklenir. (R22) Yutulduğunda sağlığa zararlıdır. (S2) Çocukların ulaşabileceği yerlerden uzak tutun. (S7) Sıkı kapatılmış kapta koruyunuz. (S24/S25)Göz ve deri temasından sakınınız.