PRIMER DOLGULU GRENLİ
Akrilik kopolimer esaslı pigmentli mat bir cephe astarıdır.
Mevsim koşullarına dayanıklı, nem geçirmez, çatlamaz, iyi yapışır, nefes alır, sıva pürüzlerini ve kuruma sırasında meydana gelen lekeleri önler, dekor sıvanın ekonomik ve en iyi düzeyde sürülmesini sağlar.
UYGULAMA ALANI
Alçıpan yüzeylerde, saten alçı, beton üzerine, iç ve dış cephelerde grenli astar olarak kullanılır. COSMOS’un tüm grenli ve texture ürünleri ile mineral sıva gibi son kat kaplama malzemelerinin altında astar olarak kullanılır.
UYGULAMA ŞEKLİ
COSMOS PRIMER DOLGULU GRENLİ, zeminin durumuna göre gerekiyorsa % 10 oranına kadar suyla inceltilebilir. Ürün uygulanmadan önce iyice karıştırılmalıdır. Fırça veya ruloyla doyurularak sürülür.
KURUMA SÜRESİ
20°C sıcaklıkta 3-4 saattir. Boya katları uygulama araları hava koşullarına bağlı olarak 24 saattir.
BOYANABİLEN ALAN
Yüzeye bağlı olarak tek katta yaklaşık 0,100-0,200 kg/m² alan boyar.
DİKKAT ve GÜVENLİK UYARILARI
Depolama ömrü açılmamış ambalajlarda +5°C sıcaklık üzerinde depolama şartlarında en az bir yıldır. Donmaktan koruyunuz. +5°C sıcaklık üzerinde uygulama yapılır. Direkt güneş ışığından koruyunuz. Taşıma esnasında en fazla üç sıra üst üste yüklenir. (R22) Yutulduğunda sağlığa zararlıdır. (S2) Çocukların ulaşabileceği yerlerden uzak tutun. (S7) Sıkı kapatılmış kapta koruyunuz. (S24/S25)Göz ve deri temasından sakınınız.