PREMİER GEÇİŞ ASTARI
Solvent esaslı boyadan su esaslı boyaya geçiş astarıdır.
Yüksek nüfuz etme kapasiteli, teneffüs edebilen 0 °C nin altındaki ısıda dahi çalışılabilen esnek ve darbelere karşı dayanıklı şeffaf, solventli astardır.
UYGULAMA ALANI
Kireç, kireçli çimento, beton sıvalar, tuğla duvarlar, alçı ve alçı plakalar eski sentetik sıva ve dispersiyon boyalarda emici yüzeyleri doyurmak ve sağlamlaştırmak amacı kullanılır. Solvent esaslı boyadan su esaslı boyaya geçmek için geçiş astarı olarak kullanılır.
UYGULAMA ŞEKLİ
Fırça rulo veya pistole ile uygulanabilir. Zayıf emici yüzeylere %10-20 oranında sentetik tiner ile inceltilerek uygulama yapılabilir.
KURUMA SÜRESİ
Don ortamında bile çalışılabilir, kuruma süresi ortalama 24 saattir. Son kat boya uygulaması hava koşullarına bağlı olarak 6 saattir.
BOYANABİLEN ALAN
Zemin doygunluğuna bağlı olarak 0,050 – 0,150 lt / m² ‘dir.
DİKKAT ve GÜVENLİK UYARILARI
Güneşten korumak şartı ile 1 yıl süre ile depolanabilir.Serin yerde depolanmalıdır. Yanıcı ve sağlığa Zaralıdır. Alevlenme noktası 100C ‘nin üstündedir. Havalandırmalı ortamlarda gerekli güvenlik önlemleri alınarak çalışılmalıdır. (R22) Yutulduğunda sağlığa zararlıdır. (S2) Çocukların ulaşabileceği yerlerden uzak tutunuz. (S7) Sıkı kapatılmış kapta koruyunuz. (S24/S25) Göz ve deri temasından sakınınız.