Protec
Solvent esaslı silikon katkılı koruma malzemesi.
Yüksek nüfuz etme kapasiteli,teneffüs edebilen,film oluşturmadan su iticiliği sağlayan mineral bazlı renksiz su geçirmezlik emprenye malzemesidir.Su geçirmezlik ve hava şartlarına karşı dayanıklılık için kullanılır.
UYGULAMA ALANI
Beton, alçı, gazbeton, fibrobeton, kalsiyum silikat tuğla, tabii ve dökme taş gibi yüksek alkali veya çok gözenekli yüzeylerde oldukça etkili ve dayanıklı su geçirmez emprenye malzemesi olarak kullanılır.
UYGULAMA ŞEKLİ
COSMOS PROTECT inceltilmeden, fırça veya rulo ile iyice yedirilerek 2 kat olarak, uygulanmalıdır.İlk kat çok çabuk sürülmeli ve tam kurumadan ikinci kat sürülmelidir.Geniş yüzeylerde yaygın püskürtme ile uygulanarak duvardan aşağı perde gibi akarak yüzeyi örtmesi sağlanabilir.Yüzeye uygulanacak emprenye malzemesi miktarı yüzey yapısına bağlı olarak 0,100-1,000 lt/m2 olmalıdır.
KURUMA SÜRESİ
23 ± 2°C sıcaklıkta ½ - 1 saatte kurur, 24 saatte sertleşir.
BOYANABİLEN ALAN
Katlar arasında yüzeyin emme özelliğine bağlı olarak 1 saat süre verilebilir
DİKKAT ve GÜVENLİK UYARILARI
Güneşten korumak şartı ile 6 ay süre ile depolanabilir. Serin yerde depolanmalıdır. Havadaki nemdenetkilenebi-leceği için ambalajların çok sıkı kapalı tutulması gerekir. Yanıcı ve sağlığa Zaralıdır. Alevlenme noktası 10 C ‘nin üstündedir. Havalandırmalı ortamlarda gerekli güvenlik önlemleri alınarak çalışılmalıdır . (R22) Yutulduğunda sağlığa zararlıdır. (S2) Çocukların ulaşabileceği yerlerden uzak tutunuz. (S7) Sıkı kapatılmış kapta koruyunuz. (S24/S25) Göz ve deri temasından sakınınız.