SPATULA
Akrilik kopolimer esaslı, doku oluşturan yüksek kaliteli iç ve dış cephe dekoratif kaplama malzemesidir.
Mala ile uygulanır,özel aparatları ile desen verilir.Suyu geçirmemesine karşın teneffüs etme özelliğine sahiptir, duvardaki nemin dışarı atılmasını sağlar .Yüzeylere çok iyi yapışır, çatlama ve dökülme yapmaz.
UYGULAMA ALANI
Binaların iç kısımlarındaki her türlü sıva, briket, gazbeton, brütbeton ve benzeri yüzeylerde kullanılır.COSMOS INTERIOR dış cephelerde de güvenle kullanılır.
UYGULAMA ŞEKLİ
Binaların iç ve dış cephelerinde sıva, biriket, gazbeton, brütbeton ve benzeri yüzeylerde doku oluşturmak, zemin hatalarını kapatmak ve bozuk sıvalı yüzeye desen vermek için amacıyla kullanılır.
KURUMA SÜRESİ
Son kat uygulaması yapılmadan önce eski yüzeydeki her tür kir, yağ, toz ve pullanmış kısımlar uzaklaştırılmalı, çatlaklar COSMOS ELASTIC PUTTY ile tamir edilmelidir.Yeni sıvalı yüzeylerin boyanacak duruma gelene kadar kuruması beklenmelidir.Yüzeye COSMOS PRIMER DOLGULU GRENLİ ASTAR uygulandıktan sonra COSMOS SPATULA'nın 1. katı mala ile uygulanır,1.kat tam kuruduktan sonra desen katına geçilir.Desen katı özel spatülü ile istenilen bitiş desenine göre 1 veya 2 kat uygulanır. Desen verme tamamlandıktan sonra spatül veya özel malası ile parlatma yapılır.COSMOS SPATULA kullanıma hazırdır.
BOYANABİLEN ALAN
23 ± 2°C sıcaklıkta 2-3 saatte kurur, 24 saatte sertleşir.
DİKKAT ve GÜVENLİK UYARILARI
Depolama ömrü açılmamış ambalajlarda +5°C sıcaklık üzerinde depolama şartlarında en az bir yıldır. Donmaktan koruyunuz, +5°C sıcaklık üzerinde uygulama yapılır. Direkt güneş ışığından koruyunuz. Taşıma esnasında en fazla üç sıra üst üste yüklenir. (R22) Yutulduğunda sağlığa zararlıdır. (S2) Çocukların ulaşabileceği yerlerden uzak tutunuz. (S7) Sıkı kapatılmış kapta koruyunuz. (S24/S25) Göz ve deri temasından sakınınız.